חודש הגאווה 2022 - תחזיקו חזק שני בלקין מנפצת מיתוסים - CASTING נותנת במה

מ 14.6.2021

חודש הגאווה 2022 - תחזיקו חזק שני בלקין מנפצת מיתוסים - CASTING נותנת במה

1. "כל הלסביות בוצ'ות"
רוב הסטרייטים חושבים שקיים רק זן אחד של לסביות - הבוצ'ות. כשהם כבר פוגשים בלסבית פמית (נשית) ברחוב, פיהם נפתח לרווחה ונשימתם נעתקת: "את? לסבית? לא יכול להיות! את לא נראית בכלל!". אז... רבותיי הנאורים, הגיע הזמן שתבינו שלסביות כמו כל אדם אחר, לא נופלות לעולם בקטיגוריה אחת. לא תמיד רואים את זה. אה, וזה גם לא מדבק.

2. "לסביות שונאות גברים"
הדעה הרווחת בחברה הגברית הסטרייטית היא שלסביות שונאות גברים כי מבחינתן, "הם מהווים איום ולוקחים מאיתנו את הבנות השוות". אוי, הרשו לי לפחפח מלשון פחח. ועכשיו משנרגעתי, הגיע הזמן לעשות קצת סדר בבלאגן: אנחנו לא שונאות גברים, אין לנו שום דבר נגדם והם בטח שלא מהווים איום עבורנו.
יש לנו קהילה שלמה משלנו ואנחנו בדר"כ משתדלות שלא להתקרב לסטרייטיות, וגם אם קרה מקרה חריג והתקרבנו לסטרייטית - זו לא באמת תחרות. אנחנו המין היפה והחזק. לקחנו את המשחק הזה עוד לפני שהוא התחיל.

3. "הקמיצה ארוכה יותר מהאצבע? את לסבית!"
לא ברור מאין הגיעה הקלישאה הזו, מי המציא את התיאוריה הזו ומי לעזאזל הקשיב לו... אבל עובדה אחת ניכרת בשטח: בכל מפגש קרוב של חברות טובות וגאות אנו מוצאות את עצמנו בודקות את אמינות המשפט, ומתלהבות כמו ילדות קטנות אם מתברר שאחת אכן תואמת את התיאוריה. כאילו לא משנה שכל השאר אינן תואמות בעניין. הרי ברור שאם מצאנו אחת - אז קיימת הוכחה וכל הדבר אמין. לטעמי, זו ההוכחה הנצחת לכך שמחשבה יוצרת מציאות - אנו נאמין למה שנרצה, ופחות משנות העובדות שבשטח.

4. "לסביות לא מגדלות ציפוורניים"
אז נכון, הרבה פעמים יש אמת במשפט הזה ואנחנו אכן קוצצות ציפורניים מטעמי נוחות והיגיינה. אבל שוב, יש את הלסביות הפמיות שחלקן לא רק מגדלות ציפורניים במלוא הדרן, הן גם מגדילות ועושות ומורחות לק ולעתים אף עושות... בנייה! שוק! אבל סיפור אמיתי.

5. "אז מי הגבר ומי האישה?"
או. הגענו לאחת הקלישאות הנפוצות ביותר, שנובעת מתוך נורמות חברתיות מקובעות שזוג אמור להיות זכר ונקבה. מצב זה כל כך טבוע בחברה, עד שהם חייבים להסדיר זאת גם בקרב זוגות חד מיניים. אפשר לחשוב שאם לא יגדירו זאת יווצר חלילה כאוס בעולם. אז בואו שנייה נניח בצד את תבניות הזוג ההטרוסקסואלי ונבין אחת ולתמיד: בקרב זוגות חד מיניים אין דבר כזה מי הגבר ומי האישה! יש שני גברים המנהלים מערכת יחסים - ואין בה אישה, ויש שתי נשים המנהלות מערכת יחסים - ואין בה גבר. משוואה בשני נעלמים, אני יודעת. אבל בסוף, עם קצת פתיחות וראייה מחוץ לקופסה, תצליחו גם אתם להבין אותה.

6. "סקס של לסביות זה רק פורפליי"
לפני כמה זמן מה ניגש אליי אדם ברחוב והטיח בפניי את המשפט הגאוני הזה. מההלם בו לקיתי כתוצאה מחוסר הטקט של האדון, לא מצאתי את המילים הנכונות לענות לו ובחרתי לשתוק.

ובכן, לא עוד: סקס של לסביות זה ממש לא רק פורפליי. יש כל כך הרבה דרכים בהן אישה יכולה לענג אישה, בלי קשר למכלול האביזרים שניתן להשתמש בהם. מצד שני, אני יכולה להבין את חוסר ההבנה של האקט מטעם מישהו שאינו מהווה חלק בעניין. אבל דבר אחד אל תשכחו - מדובר בסקס של שתי נשים, ורק אישה באמת מבינה איך לדעת אישה.

7. "דייט שלישי של לסביות זה כבר באיקאה"
זוהי קלישאה שנוצרה מתוך הסברה שלסביות ממהרות לעבור לגור ביחד, ממהרות להתחתן וממהרות להביא ילדים לעולם. אז נכון, אנחנו נשים והשעון הביולוגי שלנו מתקתק. וכן, אולי חלקנו כן ממהרות - בדיוק כמו חלק מהסטרייטיות. אבל רובנו לא ממהרות לשום מקום. רובנו עוברות לגור ביחד לאחר תקופה ניכרת של מערכת יחסים. כל אחת ובחירתה שלה.

8. לסביות עברו התעללות מינית/ קיבלו הרבה דחיות מצד גברים ולכן עברו לצד השני"
זו אחת הקלישאות הכי מכעיסות. פשוט קלישאה פוגענית ובעיקר מתנשאת. בואו נתחיל עם זה שנטייה מינית היא דבר מולד. נכון שיש בנות שמתנסות - אבל אם הן לא כאלה מלכתחילה הן בדרך כלל יחזירו למקומם הסטרייטי. ולא, אנחנו לא באמת בוחרות מה אנחנו. זה לא עניין של בחירה. זה שם, וזה קיים ומתפרץ. אצל כל אחת בשלב אחר של חייה אומנם, אבל זה שם.

9. "לסבית? מזל טוב! קיבלת רישיון למשאית!"
קלישאה ותיקה המושפעת הרבה מקלישאה קודמת עליה כבר דיברנו - שכל הלסביות הן בוצ'ות. ולא רק שכולנו גבריות בראייה הסטרייטית - אנחנו הגירסה הגברית הכי מאוצ'ואיסטית שקיימת: גבר, עובד כפיים, מרים משאות כבדים ובעל שליטה מוחלטת על אחד מכלי הנסיעה הכי גדולים וגבריים שיש בעולמנו - המשאית. מבחינתם, לכולנו יש משאית חונה ליד הבית איתה אנחנו מסתובבות יומם וליל.
כך אנחנו גם 'צדות' דייטים. הרי אין דבר סקסי יותר ממשאית בתנועה... את האמת? הרבה זמן לא שמעתי סיפור פנטזיה טוב שכזה. לא חושבת שיש למישהי מאיתנו רישיון על משאית. אם כן, זה אולי מתקופת הצבא, וגם זה לא בטוח. מה גם שרובנו מהעיר הגדולה בה מקומות החנייה מוגבלים, אז בקושי יש לנו מכונית רגילה וגם זה לעיתים רחוקות. כמו כל תל אביבי ממוצע אנחנו מעדיפות אופניים רגילות או חשמליות. אולי אפילו קורקינט.

10. "לסביות תמיד מוזנחות"
קלישאה מאוד מוכרת וכה רחוקה מהמציאות. לכבוד הקלישאה האחרונה ברשימה, צירפתי קטע וידאו מתוך הסדרה האלמותית "אחד העם 1". בקטע ניתן לראות את דמותה של שולה נמירוביץ בגילומה של יעל פוליאקוב הקורעת והכה מוכשרת שמנציחה לנו בהומור המדהים והאינטלגנטי השייך רק לה את הקלישאה הזו.

ועכשיו, אחרי שצחקנו מכל הלב נותר לי רק לומר ברגע אחרון של רצינות:  לא, אין לנו כרס בירה, לא, אין לנו כתמי שמן משאיות על הגופייה הלבנה. וכן, אנחנו עושות גבות. ושפם. ורגליים. ובית שחי. ומפשעה. כמו כל בת רגילה. מפתיע, אבל אמיתי. אל תשכחו שבסופו של דבר- אנחנו נשים. ולא סתם נשים - נשים גאות!

 שני בלקין

תגובות

עליך להיות מחובר כדי להוסיף תגובה.