הביקוש לילדים בתעשיית הבידור בארץ הולך וגובר - איך להכניס את הילד לעולם הקולנוע והטלוויזיה !?

הביקוש לילדים בתעשיית הבידור בארץ הולך וגובר - איך להכניס את הילד לעולם הקולנוע והטלוויזיה !?

הביקוש לילדים בתעשיית הבידור בארץ הולך וגובר - איך להכניס את הילד לעולם הקולנוע והטלוויזיה !?

לאור הצלחתם של סרטים כמו "הארי פוטר,"סיפורי נרניה" ועוד, יותר ויותר ילדים פונים להורים ושואלים אם הם יכולים להיות שחקנים כמו שראו על המסך הגדול. להפוך לשחקן או שחקנית כבר בגיל צעיר זה לא קל, ויש הרבה ללמוד ולהתעדכן לפני שהילדים מנסים את מזלם בתעשיית הבידור בישראל.

 

כולם מכירים את הטרנד של "המירוץ לפרסום" בו הורים עוזבים הכל ודוחפים את ילד בכוח אל החלום שלא שלו בכלל ?! כהורה, החובה הראשונה היא לוודא שהילד שלך באמת רוצה ומוכשר והוא מוכן לנסות את מזלו בתחום.  ישנם גם סיפורים מרים על הורים תמימים ששילמו אלפי שקלים לבוק תמונות ולא שמעו יותר מ״הסוכנות״, אז יש לקחת בחשבון שמדובר בהמון אחריות! אין קיצורי דרך, כך שבמידה ונכנסתם להרפתקה שלא מתאימה רצוי שתהיה דרך החוצה.

בעוד שרוב ההורים וילדים נכשלים להתמודד עם הצלחה רבה, הורים המודעים לבעיה ומתכוננים בהתאם לעתים קרובות מאוד מצליחים להתקדם ולהתברג בתעשייה. יש תמיד להתעדכן וללמוד על המקצוע וכל מה שמסביב. אם הילד שלך חולם להיות שחקן או שחקנית, ישנם מספר חוקים שצריך להכיר כמו היתר העסקה ממשרד הכלכלה לילדים עד גיל 15 לדוגמא.

ראשית, יש לשבת עם הילד ולוודא שהוא מבין כי להיות שחקן או שחקנית זו התחייבות וזה יכול לקחת חודשים וכנראה שנים לפני שהם רואים תוצאות אמיתיות. יש המון ביקוש, אבל מעט מאוד ישתלבו בתעשייה.

ברגע שברור לילד מה המחויבות והגישה להתנסות על הבמה, ברר על תיאטרון קהילתי באיזור שלך ותאריכי אודישנים, תיאטרון קהילתי זה הזדמנות נהדרת לתת לילדים במה. אפשר גם ליצור קשר עם העירייה כדי לברר על סדנאות וכיתות משחק קרוב לבית.

עדיף לבנות תיק עבודות לילד לפני שמנסים להתקבל לסוכנות אבל תמונה של הילד שתשלח בשלב זה לא חייבת להיות מקצועית. ברגע שאתה מרגיש שהילד שלך מוכן, פנה לסוכנויות רלוונטיות לילדים (אפשר לחפש המלצות באינטרנט).  תצטרך לשלוח תמונה וכמה מילים מקדימות על הילד ושאתה מחפש ייצוג. את חלקם זה בטוח יעניין.