פיתוח קול

אקטואליה

שרל אזנבור חוזר להופיע בישראל

נוספה ב18/02/2014

שרל אזנבור חוזר להופיע בישראל
לבקשת הקהל שרל אזנבור ( Charles Aznavour) חוזר לישראל לעוד הופעה אשר ניזכור עוד הרבה זמן ! שרל אזנבור היום כבר בן 90, ממשיך להופיע ולרגש את הקהל כול פעם מחדש...הוא יופיע בהיכל נוקיה ב- ב-15.3.2014 והוא צפוי לבצע רפרטואר שירים שונה ונוסף לרפרטואר השירים אותו ביצע בהופעתו האחרונה.
שרל אזנבור זמר, מלחין, שחקן קולנוע ופזמונאי צרפתי ממוצא ארמני,  נולד בפריז, צרפת, להורים מהגרים ארמנים, והכיר את עולם התיאטרון מגיל צעיר בזכות הוריו האמנים. הוא התחיל להופיע בגיל 9.  פריצתו הגדולה הייתה כאשר אדית פיאף שמעה אותו שר ואירגנה לו סיבוב הופעות איתה בצרפת ובארצות הברית.
הוא זכה לכינוי "פרנק סינטרה הצרפתי", ורוב שיריו עסקו באהבה. מלהיטיו הגדולים ניתן למנות את Toi et Moi, She, Que C'est Triste Venise, Yesterday When I Was Young, La Bohème ועוד.
בשנות ה-70 זכה אזנבור להצלחה בבריטניה בזכות שירו "She" שהגיע למקום הראשון במצעדים. בסך הכל מכר אזנבור למעלה מ-100 מיליון מתקליטיו ברחבי העולם, והופיע בכ-60 סרטים. בשנת 2011 קיבל את פרס סקופוס היוקרתי, המוענק מטעם אגודת הידידים של האוניברסיטה העברית בירושלים.
מספר משיריו תורגמו או קיבלו נוסח עברי. אחד הבולטים שבהם הוא "Au Printemps Tu Reviendras" שתורגם על ידי אבי קורן תחת השם "באביב את תשובי חזרה" ובוצע על ידי צוות הווי הנח"ל ולאחר מכן על ידי להקת הנח"ל. כמו כן, שירו "She" תורגם על ידי אהוד מנור ובוצע על ידי מתי כספי באלבומו "את האשה שלי" בשנת 2005. בנוסף, השיר What Makes a Man בוצע כפינאלה במופע הדראג פאות קדושות תחת השם "מהו גבר בשבילכם", ולאחר מכן במיני-סדרה תמיד אותו חלום. השיר בוצע גם תחת השם "מה תגידו", עי"י איתי טיראן בשנת 2002 בערב שאנסונים "תחת שמי פריז" בבית הספר למשחק בית צבי. בשנת 1978 יצא אבי טולדנו במופע "לה בוהם" משיריו של אזנבור בגרסאות עבריות שכתבו יוצרים שונים כמו דודו טופז, נעמי שמר, דן אלמגור ואחרים.


תגובות

עליך להיות מחובר על מנת לשלוח תגובה התחבר.

השותפים שלנו

publicisi24רונןnatanדיילותקרן נחמדהפקןתהמרכזראוםף,עעעjvcxwשרוןdddגגגג